SŪTĪJUMU SAŅEMŠANA LATVIJĀ

Ņemot vērā to, ka no 1.07.2021 gada visā Eiropas Savienībā ( ES) t.sk. arī Latvijā ir atcelts PVN atvieglojums pasūtot preces no trešajām valstīm uz ES informējam, ka visiem sūtījumiem, kuru saņēmēji ir fiziskas personas un preces vērtība ir no 0.01-150 eur tiks piemēroti importa nodokļi.

Ja minētās preces importē fiziska persona un preču vērtība nepārsniedz 1000 eur, tad iespējams aizpildīt vienkāršoto muitas deklarāciju pasta sūtījumiem, no pasta klasifikātora jāizvēlas :
Grupa-dzīvnieku piederumi, apģērbs un barība;
Apakšgrupa-Visu veidu drēbes un aksesuāri dzīvniekiem ( piemēram uzpurnis, pavada) , t.sk. zirglietas un iejūgs jebkuriem dzīvniekiem.
Papildus informācija par vienkāršoto muitas deklarācijas pasta sūtījumiem aizpildīšanu sniegta tīmekļvietnē : www.vid.gov.lv/vienkāršotas-importa -muitas- deklarācijas-pasta-sūtījumiem-aizpildīšana.

Ja deklarāciju Jūs iesniegsiet kā juridiska persona, tad preces deklarējamas, norādot atbilstošo preču kombinētās nomenklatūras un ES integrētā muitas tarifa ( TARIC ) kodus, aizpildot standarta muitas deklarāciju vispārējā kārtībā ( skatīt VID.GOV.LV -muita-pasta sūtījumi-standarta importa muitas deklarācijas aizpildīšana ).
Ja pasta sūtījumu vēlas deklarēt fiziska persona , tad daļai uz mūsu internetveikalā tirgošanā esošajām precēm var tikt attiecinātas importa muitas deklarācijas pasta sūtījumiem preču klasifikātorā norādītajiem aprakstiem.

Dzīvnieku invalīdu ratiņus, cietās bandāžas un citas preces, kas klasificējamas ar TARIC kodu 9021 10 10 00 var iekļaut pie medicīniskajām precēm- staigāšanas palīgierīcēm.

Ar TARIC kodu 4201 00 00 90 klasificējamās preces ( suņu bikses urīna nesaturēšanai , elkoņu uzmavas , mīkstās bandāžas var attiecināt uz klasifikatora aprakstu- dzīvnieku piederumi, apģērbs ,barība, visu veidu drēbes un aksesuāri dzīvniekiem. ( piemēram uzpurnis, pavada ).

Daudzreiz izmantojamos mazgājamos autiņus , kas atbilst TARIC kodam 9619 00 89 00 var attiecināt uz aprakstu- kosmētika ,parfirmērija un personīgie higiēnas līdzekļi, higiēnas izstrādājumi( piemēram tamponi, paketes, zīdaiņu autiņi,kopšanas līdzekļi pacientiem ar urīna nesaturēšanu ). Izņemot atkārtoti lietojamus izstrādājumus no tekstila.

 

 

 

Ja pasūtījuma summa ir virs 150 eur, tad klientam ir jāmaksā PVN nodoklis 21 %, kā arī ievedmuitas nodoklis ( katrai precei ievedmuitas nodoklis var atšķirties ).
Skatīt- Informācija par preču ievedmuitas nodokli .

Atmuitot preces Jūs varat ielogojoties tīmekļvietnē vid.gov.lv eds sistēmā. Ja rodas jautājumi saistība ar nodokļu samaksu, aicinām Jūs sazināties ar Valsts ieņēmumu dienestu pa tālruni : + 371 67 120 000.
Saņemot pastā savu sūtījumu Latvijas Pasts darbiniekam jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Ja klients nemāk / nevēlas apmaksāt nodokļus par savu sūtījumu, tad Latvijas Pasts piedāvā pasta sūtījumu atmuitošanu.
Sūtījumus, kuru vērtība nepārsniedz 150 eur var atmuitot jebkurā pasta nodaļā uz vietas. Pakalpojuma cena 3.99 eur + 0.90 eur – komisijas maksa.
Sūtījumiem , kuru vērtība pārsniedz 150 eur eur ir jāpiesaista Latvijas Pasta brokeris. Ar sīkāku informāciju lūdzam iepazīties tīmekļvietnē pasts.lv sadaļā -muita.
Ja rodas jautājumi, saistībā ar preču atmuitošanu , aicinām Jūs sazināties ar Latvijas Pastu pa tālruni +371 27 00 8001, vai + 371 67 00 8001.